133 Proje Yarıştı Ortadoğu’nun En İyisi Tabanlıoğlu Oldu.

Haber Detayı

En iyi mimar, en iyi mimarlik ofisi, en iyi genç mimar ve en iyi mühendisin belirlendigi Ortadogu Mimarlik Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yil 3’üncüsü düzenlenen yarismada “Yilin Mimari” ödülü Melkan Gürsel ve Murat Tabanlioglu’na verildi. Bu bölümde Tabanlioglu Mimarlik ayrica ofis olarak 2010’nun en iyi iki mimarlik ofisinden biri seçildi.
133 PROJE ;
Projelerin degerlendirildigi bölümde ise Sytem Insaat tarafindan insa edilen Tabanloglu’nun Libya’da gerçeklestirdigi Trablus Kongre Merkezi 2010 yili “En iyi kurumsal ve kültürel yapi” seçildi. Bu bina ayrica yarismaya 13 farkli dalda aday gösterilen 133 proje arasinda en iyi iki binadan biri olarak yilin övgüye deger binasi ilan edildi. 3 bin kisilik kapasitesiyle Tripoli’nin tam merkezinde bulunan sehrin ilk ve en modern yapisi olarak Sytem Insaat tarafindan gelistirildi.
4 ÖDÜL ALDI ;
Ortadogu’da tasarim yapan mimarlarin ve bölgede son dönemde gerçeklesen binalarin degerlendirildigi bu prestijli ödüle bu yil Türkiye’den Tabanlioglu Mimarlik layik bulundu. Melkan Tabanlioglu, mimarlik, tasarim, insaat ve yatirim dünyasindan genis bir katilimla törende 4 ödül aldi. Kavramsal ve fiziksel baglamda Ortadogu’nun mimari geleceginde çagdas bir düzeyi hedefleyen yarisma komitesi Türkiye’de üretilen mimarligin vizyonlarina büyük katkida bulundugunu vurguladi.

Image